Biała łazienka nie musi być nudna

27-04-2017

 

Dziś chcielibyśmy zadedykować artykuł wszystkim osobom, które są posiadaczami dużej łazienki i nie za bardzo wiedzą jak ją zaaranżować. Wbrew pozorom duże wnętrze jest równie trudno urządzić, jak te skrajnie małe. Podpowiadamy, jak urządzić jasną, ale równie przytulną łazienkę w bieli i szarościach.

 

Duże, przestronne łazienki rzadziej spotykane są w kamienicach czy blokach, częściej jest to domeną domków jednorodzinnych. Najczęściej jest tak, że mieszkając w ciasnym mieszkanku, marzymy o dużym domu z ogromną łazienką i decydujemy się na budowę domu. Duża łazienka staje się luksusem, na który każdy chciałby sobie pozwolić. W końcu jednak przychodzi dzień, w którym nasz dom jest gotowy do zamieszkania i przychodzi moment, w którym musimy nasz dom urządzić.

 

Wyobraźmy sobie: duża łazienka, mnóstwo przestrzeni i wielkie okna, które dają wiele światła. Pomieszczenie wprost idealne do urzeczywistniania swoich łazienkowych pomysłów. Idąc tropem okien, które wpuszczają dużo światła, warto urządzić całą łazienkę w jasnych barwach. Tym samym otrzymamy łazienkę, która sprawia wrażenie świeżości oraz jest przestronna i przytulna.

 

Płytki to podstawa

 

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiednich płytek na podłogę oraz ściany. My proponujemy kafelki w jasnych odcieniach szarości, które przypominają mozaikę. Te świetnie będą się prezentować na ścianie o największej powierzchni, ale nie tylko. Mimo że wiemy jak popularne są ostatnio wanny wolno stojące, tym razem polecamy obudowanie wanny i wykafelkowanie jej tymi samymi płytkami. Z szarymi płytkami świetnie będzie się komponowała podłoga w białych, połyskujących kafelkach. By stworzyć spójne wnętrze, warto resztę ścian pomalować na biało specjalną farbą do łazienek.

 

Wyposażenie łazienkowe

 

Wykorzystajmy to, że nasza łazienka ma dużą powierzchnię i nie oszczędzajmy w doborze poszczególnych elementów wyposażenia łazienkowego. Absolutnym hitem jest łazienka, w której poranna toaleta może dotyczyć dwóch osób w jednym momencie. Odważmy się więc zamontować dwie umywalki. Nad umywalkami obowiązkowym elementem są lustra. Przy tej aranżacji nie decydujmy się na lustra z ozdobnymi ramami. W naszej łazience powinna dominować prostota. A co przy lustrach? Oczywiście kinkiety łazienkowe.

 

Oświetlenie w łazience jest bardzo istotne. Pozwala nam z łatwością wykonywać codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Poranny make-up, pielęgnacja zarostu – z dobrze dobranym światłem te czynności nie będą dla nas żadnym problemem. Kinkiet łazienkowy oczywiście powinniśmy dobrać do ogólnej aranżacji łazienki. Na pewno nie decydujmy się na mocne i zdecydowane kolory. W pomieszczeniu, w którym dominuje biel najlepiej zdecydować się na białe kinkiety. Jeśli chcesz wybrać oświetlenie łazienkowe, zapraszamy do naszej kategorii Kinkiety nad lustro – wystarczy kliknąć tutaj.

 

kinkiet łazienkowy

 

 

Dodatki

 

Łazienka to miejsce, w którym zapominamy o dodatkach, które mają jednak ogromny wpływ na klimat wnętrza. Stylowe, delikatne firanki w oknach, kwiaty na parapetach, świece zapachowe i miękkie ręczniki na półkach – wszystko to sprawi, że nasza łazienka będzie miejscem, w którym nie tylko się odświeżymy, ale też zrelaksujemy.

 

Łazienka urządzona w bieli i szarościach zachwyca swoją prostotą, ale także przytulnym klimatem. Nie bez znaczenia jest wybór płytek i mebli łazienkowych, ale równie ważne są dodatki. Kinkiety do łazienki, kwiaty i świece to te elementy, które pozwalają nam się poczuć w łazience naprawdę dobrze.