Jak urządzić sypialnię w romantycznym stylu?

20-06-2017

Nasze wnętrza często są jak nasz temperament. Osoby ekspresyjne lubią się otaczać ostrymi, intensywnymi kolorami, natomiast ludzie na co dzień spokojni, skłonni do melancholii wybierają do urządzania wnętrz kolory pastelowe i stonowane. Dziś na chwilę zapomnimy o ostrych barwach i zastanowimy się jak urządzić sypialnię w stylu romantycznym.

 

Mówi się, że w dobie dzisiejszych czasów, romantyczność przechodzi duży kryzys. Postępująca technologia: komunikatory internetowe, nowoczesne telefony sprawiają, że kontakt z drugim człowiekiem ogranicza się do szybkiej wymiany zdań i przekazaniu konkretnych informacji. Czy jednak naprawdę romantyczność możemy zobaczyć tylko w dawnych, czarno-białych filmach? Zdecydowanie nie. Mimo że na co dzień nie epatujemy romantyzmem, zdarzy się nam od czasu do czasu romantyczny gest. W gruncie rzeczy, w każdym z nas jest pierwiastek romantyczności. Jeśli lubimy czasem schować się przed światem i okazać trochę romantyzmu swojej drugiej połówce, warto romantyzm wprowadzić do swojego mieszkania. Namawiamy do urządzenia sypialni w romantycznym stylu.

 

Romantyczne kolory – czy jest coś takiego?

 

Pewnie do momentu urządzania sypialni w romantycznym stylu nie zastanawialiśmy się nad tym, czy jakieś kolory możemy uznać za romantyczne. W rzeczywistości jest tak, że kolory są dla nas romantyczne, jeśli kojarzą nam się z ukochaną osobą lub miłym zdarzeniem z przeszłości. Jeśli jednak urządzimy sypialnię w odcieniach granatu, to raczej nikt nie określi jej jako romantyczne wnętrze. W związku z tym do urządzenia sypialni proponujemy kolory jasne, które świetnie będą ze sobą współgrać. Postawiliśmy na biel, szarości i pastelowy róż.

 

Konfiguracje tych kolorów mogą być dowolne i w różnych proporcjach – tylko od nas zależy jaki będzie końcowy efekt aranżacji. Jeśli chcemy stworzyć gustowne wnętrze, zdecydujmy się na dominację bieli i szarości, a róż niech będzie tylko akcentem, który podkreśli charakter wnętrza.

 

Białe ściany oraz meble dadzą nam wnętrze, które będzie świeże i jasne – idealne do odpoczynku, ale też do pracy na komputerze. W jasnym odcieniu szarości może być podłoga. Ocieplimy wnętrze jeśli zdecydujemy się na szarą wykładzinę lub miękki szary dywan. Szare mogą być także dodatki takie jak zagłówek łóżka lub kinkiety do sypialni. Nie zapominajmy o różu – to ten kolor sprawi, że wnętrze będzie romantyczne. Jak wprowadzić ten kolor do sypialni, by wnętrze było gustowne, a nie banalne? Postawmy na minimalizm. Wystarczy pościel w drobne różowe kwiaty oraz naklejka na ścianę w kształcie motyla lub kwiatów. Te niewielkie akcenty sprawią, że nasza sypialnia będzie skłaniała nas do rozmyślań, ale też miłego spędzania czasu z partnerem.

 

Romantyczny styl to także oświetlenie

 

Nic tak nie stwarza romantycznego nastroju w pomieszczeniu jak oświetlenie. Rozproszone światło lamp, lampek, kinkietów sprawia, że czujemy się w sypialni przyjemnie i bezpiecznie. Na jakie oświetlenie się zdecydować? Lampki nocne nowoczesne świetnie sprawdzą się przy łóżku, postawmy więc je na szafce nocnej. Oświetlenie przy łóżku będzie nieocenione podczas wieczornego czytania książek lub oglądania telewizji.

 

Jeśli w naszej romantycznej sypialni znajduje się toaletka, warto także zastosować dodatkowe oświetlenie w tym miejscu. Kinkiety do sypialni będą idealnym rozwiązaniem.

 

Sypialnia urządzona w kolorach bieli, szarości i różu jest idealną propozycją dla osób, którym romantyzm w duszy gra. W takim wnętrzu czytanie ulubionych wierszy lub spędzanie miłych chwil z ukochaną osobą nabierze nowego znaczenia. Nie raz podkreślaliśmy, jak aranżacja wnętrza ma wpływ na nasze samopoczucie, dlatego warto urządzić sypialnię w romantycznym stylu.