Jak wprowadzić kolor bordowy do wnętrza?

17-07-2017

 

Zastanawiając się nad współczesną aranżacją wnętrz można śmiało stwierdzić, że kolor bordowy bardzo rzadko gości w naszych domach i mieszkaniach. W tym roku najmodniejszym kolorem roku jest Greenery, ale kto wie, może przyszły rok będzie należał właśnie do bordowego? Wyprzedzając panujące trendy warto wprowadzić bordowy do naszych wnętrz. Jest to kolor nie tylko elegancki, ale także nowoczesny. Wydaje nam się, że ten kolor znajdzie swoje miejsce w każdym wnętrzu.

 

Większość osób aranżujących swoje mieszkanie lub jedno z jego pomieszczeń twierdzi, że kolor bordowy jest zbyt odważny. Jest to co najmniej błędne myślenie, ponieważ kolor bordowy nie musi być dominującym kolorem w pomieszczeniu, a może być jedynie akcentem – elementem wnętrza, który nada pomieszczeniu tajemniczego, nowoczesnego, ale też eleganckiego charakteru.

 

Oświetlenie

 

Tak jak już pisaliśmy wyżej, bordowy może być akcentem w naszym wnętrzu, więc warto wprowadzić do naszych pomieszczeń bordowe lampy. Klosze do lamp wiszących w kolorze bordowym bardzo dobrze będą się komponować z mniejszymi dodatkami w tym samym kolorze. Bordowe poduszki, świeczki czy narzuta na sofę – wszystko to może być świetnym uzupełnieniem salonu, który będzie utrzymany w kolorach np. szarości.

 

klosze do lamp wiszących

 

Klosze do lamp wiszących to nie jedyny element oświetlenia, który może być w kolorze bordowym. Żeby nasze wnętrze było spójne, powinniśmy dobrać do wystroju oświetlenie dodatkowe, które będzie uzupełnieniem oświetlenia centralnego. Do salonu warto dobrać lampy stojące, które można postawić w kąciku do czytania i za telewizorem (dzięki tym zabiegom nie będziemy męczyć naszego wzroku).

 

lampy stojące

 

W naszych wnętrzach bardzo dobrze będą się też sprawdzać kinkiety nowoczesne. Możemy je zawiesić w salonie nad kanapą – wtedy stworzymy przytulne miejsce odpoczynku. Bardzo dobrze będą się też prezentować nad lustrem w salonie, które optycznie powiększa przestrzeń. Kinkiety w kolorze bordo możemy także zawiesić w przedpokoju lub w łazience, dzięki czemu otrzymamy dodatkowe źródło światła, które w tych miejscach jest szczególnie potrzebne.

 

kinkiety nowoczesne

 

Ściany

 

Nie obawiajmy się malowania ścian w kolorze bordowym. Oczywiście wszystkie ściany w pomieszczeniu w tym jednym kolorze mogą dać odczucie przytłoczenia i jest to wersja faktycznie dla odważnych. My proponujemy, by jedna ściana w pomieszczeniu była na ten kolor pomalowana. Tak zaaranżowana ściana może się znaleźć w każdym pomieszczeniu. Bardzo dobrze prezentuje się ściana w tym kolorze w sypialni za wezgłowiem łóżka sypialnianego. W ten sposób otrzymujemy wnętrze, które sprzyja odpoczynkowi i intymnym chwilom z ukochaną osobą.

 

Dodatki w kolorze bordowym

 

Wbrew pozorom, bordowy bardzo dobrze komponuje się z wieloma kolorami. Jeśli nasze wnętrza utrzymane są w kolorach szarości, beżu, czerni czy zieleni, bordowe dodatki będą wyglądać bardzo efektownie. Skuśmy się więc na bordowe zasłony, obrusy, poduszki na kanapę lub miękki pled w tym kolorze.

 

Bordowy, choć nieco zapomniany przez architektów wnętrz, może bardzo ciekawie wyglądać w naszych domach. Umiejętnie wykorzystanie dodatków i lamp w tym kolorze sprawia, że możemy stworzyć ciekawe wnętrze, z którego będziemy zadowoleni i którym będziemy się chcieli pochwalić swoim znajomym.