Lampki nocne do sypialni w najmodniejszym kolorze roku – Greenery

30-03-2017

Wraz z początkiem stycznia wszystkie osoby śledzące najnowsze trendy, z niecierpliwością oczekiwały werdyktu Instytutu Pantone. Jest to firma z branży poligraficznej, która na początku każdego roku wybiera kolor, który powinien dominować przez kolejnych dwanaście miesięcy. Nie mówimy o dominacji wyłącznie w modzie, ale także w architekturze (także wnętrz) i grafice. Jeśli więc nie macie pomysłu na nową aranżację sypialni, zdecydujcie się na kolor roku!

 

Greenery? Ale co to właściwie za kolor?

 

Najprościej mówiąc jest to po prostu zieleń. Jednak dobrze wiemy, że zieleń zieleni nierówna. Greenery to soczysty, świeży i żywy kolor. Instytut Pantone określa go jako kolor o żółto-zielonym odcieniu. Ten kolor przywołuje same pozytywne skojarzenia. Jedno spojrzenie wystarczy, by przed naszymi oczami pojawiły się wiosenne źdźbła trawy, które nieśmiało wychylają się do pierwszych promieni słońca. Greenery to kolor pąków kwiatów i pierwszych, młodych listków drzew i krzewów. Kolorem tym charakteryzują się także niektóre warzywa i owoce. Czy miąższ kiwi nie przypomina Wam tego koloru? Okazuje się więc, że kolor ten towarzyszy nam na co dzień – podczas zakupów lub wyjścia na spacer do parku.

 

Greenery został wybrany kolorem roku, ponieważ ma bardzo ważną symbolikę. Odnosi się do nowego początku, nowych doznań i wyborów. Szczególnie jest związany ze zdrowym stylem życia, świadomym odżywianiem, ale także z ekologią, dbaniem o środowisko. Kolor ten ma symbolizować silne połączenie człowieka z naturą. Ma nam też pokazać, że Ziemia jest w takim samym stopniu zależna od nas, jak my od niej. Kolor ten ma dać do myślenia, pokazać wszystkim, że należy dbać nie tylko o własne zdrowie, ale też o zdrowie naszej planety. Skoro kolor Greenery jest wokół nas, może warto wprowadzić go do naszego domowego otoczenia? Dziś podsuniemy kilka pomysłów na dodatki i wyposażenie w kolorze świeżej zieleni, które możemy wykorzystać w sypialni.

 

Lampy do sypialni w kolorze Greenery – idealne połączenie

 

Mimo że sypialnia jest miejscem bardziej intymnym w porównaniu do innych pomieszczeń w mieszkaniu i nie zapraszamy do niej gości, warto urządzić ją w takim stylu, by sposób aranżacji był ciekawy i cieszył nasze oko. Jeśli śledzimy najnowsze trendy, wprowadźmy do sypialni akcenty w najmodniejszym tegorocznym kolorze. My oczywiście w pierwszej kolejności proponujemy lampki w tej soczystej barwie.

 

Faktem jest, że lampki nocne do sypialni są nieodłącznym wyposażeniem pomieszczenia, w którym śpimy i odpoczywamy. Ciepłe, rozproszone światło sprawia, że jesteśmy zrelaksowani i odprężeni, więc umiejętnie dobrana lampka, będzie miała wpływ na nasze samopoczucie. Wyobraźmy sobie jak dobrze może na nas wpłynąć lampka z abażurem w kolorze zielonym. Ciepłe światło nas uspokoi, a zielony kolor natury wpłynie na nas odprężająco. Poczujemy się bezpiecznie. Okazuje się więc, że bardzo ważną rolę odgrywają lampki nocne. Nowoczesne podejście do wystroju sypialni może nam dać wiele korzyści. Nie tylko będziemy mieć modną sypialnię, ale przede wszystkim taką, w której czujemy się komfortowo. I pomyśleć, że ma na to wpływ tylko lampka nocna.

 

 

lampki nocne do sypialni

 

Nie ograniczajmy zielonych akcentów w sypialni jedynie do lampek nocnych, które rzucają światło tylko na szafeczki przy łóżku. Lampa sufitowa także może być w najmodniejszym kolorze tego roku i będzie świetnym uzupełnieniem do świeżej, zielonej stylizacji sypialni. Lampa zawieszona pod sufitem rzuci światło na całą sypialnię, w pełni ją oświetlając. Mimo że w sypialni jest preferowany półmrok, są też momenty, kiedy mniejsze lampki nam nie wystarczają. Pełne oświetlenie będzie potrzebne w sytuacji, kiedy będziemy pracować na komputerze lub sprzątać.

 

 

lampa sufitowa

 

Idealnym dopełnieniem oświetlenia sypialni w kolorze Greenery będą kinkiety do sypialni z abażurami w tym kolorze. Zawieszone nad łóżkiem dadzą nam światło potrzebne do wieczornego czytania książki lub gazety. W ten sposób możemy miło spędzić czas w sypialni nie męcząc naszych oczu.

 

 

kinkiety do sypialni

 

Lampka nocna, sufitowa oraz kinkiety w kolorze Greenery to nowoczesny i modny komplet oświetleniowy do sypialni. Jeśli zależy nam, by nasza sypialnia odpowiadała najnowszym trendom, ten zestaw jest strzałem w dziesiątkę. Stylizację w tym świeżym kolorze można dopełnić stylowymi dodatkami takimi jak poduszki, zielone świece, czy narzuta na łóżku.