Łazienka jak dżungla

28-04-2017

W naszych domach coraz częściej gości styl industrialny, skandynawski czy marynistyczny. Bardzo często możemy go spotkać nie tylko w łazienkach, ale także w sypialniach i salonach. Jednak nie każdy chce ulegać powszechnym trendom i pragnie mieć wnętrze w stylu, o którym rzadko myślimy zastanawiając się nad aranżacją łazienki. Przykładem takiego stylu jest styl botaniczny.

 

Mimo że nie każdy o tym stylu słyszał, to na pewno każdy z nas domyśla się czym on się charakteryzuje. Styl botaniczny jest ściśle związany z naturą i roślinami. We wnętrzach w tym stylu dominują kolory ziemi takie jak brudna zieleń, brązy i odcienie piaskowe. Łazienka urządzona w stylu botanicznym jest ciepła i przytulna. Zaletą takiego wnętrza jest fakt, że działa na nas wyciszająco i odprężająco. Długa kąpiel w tak urządzonej łazience jest samą przyjemnością. Zastanówmy się więc jak zaaranżować łazienkę w stylu botanicznym.

 

Ściany

 

Naszą propozycją na ściany jest połączenie przybrudzonej zieleni i neutralnego beżu. Kombinacja tych kolorów na ścianie może być dowolna. Możemy użyć dwóch kolorów farb lub zdecydować się na wyłożenie części ściany kafelkami, a resztę powierzchni możemy pomalować. My zdecydowanie jesteśmy za tą drugą opcją. Zielone płytki i na beżowo pomalowana ściana prezentują się zachwycająco.

 

Meble łazienkowe

 

W wyborze mebli powinniśmy postawić na ciemniejsze odcienie drewna i miedziane akcenty. Masywne, drewniane blaty i i pięknie rzeźbione meble to elementy wyposażenia, które koniecznie muszą się znaleźć w tak urządzonej łazience. Nie zapominajmy o takich drobiazgach jak bateria umywalkowa czy sama umywalka. Te elementy będą świetnie się wpisywać w styl botaniczny jeśli będą z miedzi. Tym sposobem nasza łazienka będzie miała ponadczasowy charakter. Miedzianą ramę może mieć także lustro, które stworzy z umywalką i baterią spójną całość.

 

Oświetlenie

 

Źródła światła są kluczowym elementem łazienki. Wnętrze oświetlone ciepłym i przyjemnym światłem sprawia, że łazienka staje się nie tylko miejscem codziennych czynności pielęgnacyjnych, ale także strefą relaksu. Do stylu botanicznego polecamy kinkiet łazienkowy nad lustro w kolorze zielonym lub écru.

 

 

kinkiet łazienkowy nad lustro

 

kinkiet łazienkowy nad lustro

 

Kinkiet nad lustro mimo że jest często pomijany w aranżacji łazienki, jest bardzo potrzebnym źródłem światła dodatkowego. Bez kinkietu nie bylibyśmy w stanie dokładnie dokonać podstawowych codziennych czynności w łazience jak mycie zębów czy make-up.

 

Roślinność

 

Styl botaniczny nie może istnieć bez bogatej roślinności. Większość roślin doniczkowych przystosowana jest do wilgotnego klimatu jaki panuje w łazience. Różnego rodzaju palmy, kwiaty wiszące – wszystkie te rośliny będą się pięknie prezentowały na tle beżowych ścian.

 

Dodatki

 

Jak w każdym pomieszczeniu tak i w łazience powinny się znaleźć dodatki, które nawiązują do aranżacji wnętrza. W stylu botanicznym stawiamy na naturalne kolory i materiały. Drewniane ramki na obrazki, wiklinowy kosz na pranie czy małe, drewniane puzdereczka na drobiazgi to tylko część elementów, które mogą wzbogacić stylizację botaniczną.

 

Zachęcamy do zaaranżowania własnej łazienki w stylu botanicznym. Długa kąpiel w łazience urządzonej w tym stylu może być dla nas odskocznią od miejskiej dżungli. Żeby zaaranżować łazienkę w ten sposób nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych. Wystarczy odpowiedni kolor farb, drewniane meble, kinkiet łazienkowy nad lustro, mnóstwo kwiatów oraz stylowych dodatków.