Nowoczesna sypialnia w kolorach szarości

18-04-2017

 

Jeśli chcemy zaaranżować sypialnię w stylu nowoczesnym powinniśmy się kierować zasadą „mniej znaczy więcej”. Jak można scharakteryzować styl, który coraz częściej gości w naszych domach? Jest prosty, minimalistyczny i oznacza maksimum przestrzeni. Wnętrze powinno sprawiać wrażenie otwartego. Przyjrzyjmy się w jaki sposób można urządzić sypialnię w stylu nowoczesnym w odcieniach szarości i nie tylko...

 

Kolorystyka

 

W pierwszej kolejności należy określić, w jaki sposób rozplanujemy kolory w pomieszczeniu. My proponujemy ściany utrzymać w jasnym odcieniu szarości, natomiast ciemniejsze jego odcienie wykorzystajmy w kolorze mebli i dodatków. Na pierwszy rzut oka takie wnętrze może się wydawać zbyt ciemne, dlatego trzeba zastosować pewne sztuczki, które rozjaśnią pomieszczenie i sprawią, że będzie bardziej przestrzenne. W rozjaśnieniu pomieszczenia pomogą nam takie kolory jak biel, jasny kolor drewna i intensywny żółty.

 

Ścianę, na której znajduje się okno, warto pomalować białą farbą. W ten sposób wnętrze optycznie stanie się większe. Biel możemy wykorzystać także w dodatkach, ale o tym później. Do rozjaśnienia pomieszczenia możemy też wykorzystać ścianę, która znajduje się przy zagłówku łóżka. Możemy stworzyć ciekawą aranżację i zamiast farby czy tapety, ścianę możemy wyłożyć drewnianymi panelami ściennymi w jasnym kolorze. Ten drewniany element w sypialni rozjaśni i powiększy pomieszczenie, dodatkowo wprowadzając przytulny klimat.

 

Umeblowanie

 

Na panelach ściennych motyw drewna kończy się w naszej sypialni. Na pewno nie decydujmy się na meble w drewnie, ponieważ te bardziej kojarzą się ze stylem rustykalnym, a nie o to nam chodzi. W wyborze mebli stawiamy oczywiście na prostotę. Z naszymi jasnoszarymi ścianami bardzo dobrze będą wyglądać meble w kolorze grafitu, z połyskliwymi frontami. W tym samym kolorze powinny być też małe szafeczki przy łóżku, na których będziemy mogli położyć najpotrzebniejsze rzeczy. W sypialni kluczowym elementem umeblowania jest łóżko, które oczywiście także powinno nawiązywać do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Jeśli znajdziemy łóżko z tapicerką w ciemnoszarym kolorze to nie zastanawiajmy się długo nad jej zakupem. Takie łóżko musi się znaleźć w naszej sypialni!

 

Oświetlenie

 

Pamiętajmy, że styl nowoczesny wiąże się z minimalizmem. Taka sama zasada dotyczy oświetlenia. Coraz więcej osób decydujących się na ten styl, rezygnuje z tradycyjnych wiszących lamp, na rzecz oświetlenie o mniejszych gabarytach. Bardzo często w tak urządzonych sypialniach goszczą kinkiety. Nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz przyczyniło się do tego, że kinkiety do sypialni znów cieszą się popularnością. Niewielkie rozmiary i prosty design to atuty tego rodzaju oświetlenia. Zawieszone nad łóżkiem pozwolą nam stworzyć niepowtarzalny klimat w sypialni.

 

 

kinkiety nowoczesne

 Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat oświetlenia sypialni, zapraszamy tutaj.

 

Dodatki

 

Czym byłaby klimatyczna sypialnia bez dodatków? W tym przypadku postawimy na jasne kolory. Białe, delikatne firanki zawieszone na całej długości ściany z oknem także optycznie powiększą pomieszczenie i je rozjaśnią. Do naszej sypialni musimy też wprowadzić przynajmniej jeden żywy kolor, by wnętrze nie było nudne. My proponujemy żółtą narzutę na łóżko. To będzie tylko niewielki akcent kolorystyczny w sypialni, ale diametralnie odmieni wnętrze.

 

Mamy nadzieję, że nasz sposób na nowoczesną sypialnię spodoba się każdemu. Zdecydujmy się na stonowany kolor, nowoczesne meble, kinkiety do sypialni oraz lekkie, niebanalne dodatki. Niewielkim nakładem pracy możemy stworzyć wnętrze, które będzie nie tylko nowoczesne, ale także przytulne.