Nowoczesne lampa nad stół – dla minimalistów

03-04-2017

Styl minimalistyczny ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Przeciwnicy tego stylu, nie odnajdują się w „pustych” wnętrzach, zwolennicy z kolei czują się w nich bardzo dobrze. Styl minimalistyczny wywodzi się z filozofii zen, według której medytacja w „pustym” pomieszczeniu pozwala odnaleźć samego siebie.

 

Już od kilku lat styl minimalistyczny jest jednym z ulubionych stylów w wystrojach europejskich wnętrz – niekoniecznie ze względu na medytację, ale ze względów praktycznych, jak i estetycznych. Faktem jest również, że mieszkanie w stylu minimalistycznym pomaga uporządkować chaos w naszych głowach, oczyścić myśli, odprężyć się.

 

Jak wybrać nowoczesne lampy nad stół?

 

Stół jadalny może znajdować się w jadalni, kuchni lub salonie. Obecnie nie każdy posiada wyodrębnione pomieszczenie pod jadalnię – najczęstszym rozwiązaniem jest ustawienie stołu jadalnego w salonie. W nowoczesnych mieszkaniach często kuchnia jest połączona z salonem.

 

Charakterystycznym akcentem w designerskich wnętrzach są właśnie lampy – w minimalistycznym wnętrzu lampa nad stół jadalny może być wyszukana – aby wyróżnić się na tle prostego otoczenia. Naszym zdaniem jednak lepiej dobrać lampy również pozostające w koncepcji minimalistycznej, ale wyróżniające się ciekawym kolorem.

 

Powyższa lampa to idealny przykład nowoczesnej lampy wiszącej nad stół jadalny – eleganckiej i pięknej w swej prostocie. Kształt lampy idealnie wpasuje się w minimalistyczny styl pomieszczenia, z kolei intensywny ciekawy i kobiecy liliowy kolor ożywi wnętrze. Jeżeli do tego dobierzemy inne dodatki w kolorach liliowych, fioletowych czy ciemno-różowych, otrzymamy piękne minimalistyczne wnętrze; ożywione różnymi odcieniami jednego koloru. Dodatkiem może być wazon na kwiaty czy też inne akcesoria na stół, lub fioletowe poduszki na kanapę – jeżeli nasz stół jadalny znajduje się w salonie.