Jak będziemy urządzać wnętrza w 2018 roku?

23-02-2018

Każdy kolejny rok przynosi ze sobą zmiany. Nie tylko te w naszym życiu, ale też w wystroju wnętrz. To oczywiste, że moda na okrągło się zmienia, a coś, co było trendy kilka miesięcy temu, teraz prawdopodobnie odeszło do lamusa. Tak się stało ze skandynawską estetyką i szaro-białym wystrojem wnętrz. Co w takim razie będzie modne w tym roku? Jak zaaranżować mieszkanie, by odpowiadało aktualnym trendom? Wszystkiego dowiecie się z niniejszego artykułu.

 

Łazienka niczym SPA

 

Przez kilka ostatnich sezonów łazienka bardziej przypominała salon niż miejsce, w którym dbamy o swoją higienę. Łazienki miały być eleganckie i pełne przedmiotów, które zazwyczaj kojarzymy z pokojem dziennym. Magazyny o wystroju wnętrz namawiały swoich czytelników do umieszczania w łazience miękkich poduszek czy ramek z rodzinnymi zdjęciami. Rok 2018 to czas na łazienkę w stylu SPA, w której każdy powinien skupić się na relaksie. Aranżując więc przestrzeń łazienki, powinniśmy się skupić na wykorzystaniu drewna, stonowanej kolorystyki oraz roślinnych motywów. Nie możemy też zapominać o dodatkach, które niewątpliwie wpływają na nasze samopoczucie. Oczywiście mowa o zapachowych świecach i olejkach eterycznych – tych w łazience w stylu SPA nie może zabraknąć.

 

Efektowny sufit

 

Przyjęło się, że sufit jest tym elementem wnętrza, który przyciąga najmniej uwagi, ale w tym roku ma to się zmienić. Okazuje się, że wyrazisty sufit to najgorętszy trend nadchodzącego salonu. Dlatego nie strońmy od intensywnego koloru na suficie, drewnianych belek, a nawet wyrazistych tapet – wszystko to sprawi, że wnętrze nabierze całkiem nowego charakteru. Wyjątkowość sufitu może także podkreślić efektowne oświetlenie. Lampy wiszące do salonu, których abażur będzie współgrał ze wzorem lub kolorem na suficie, będą nie tylko niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza, ale staną się także dekoracją przyciągającą spojrzenia.

 

Czerwone jest modne!

 

Czerwień już od kilku sezonów gości w naszych wnętrzach i w tym roku to nie ulegnie zmianie. Czerwone meble, ale też dodatki to must have wszystkich osób, które śledzą na bieżąco trendy aranżacyjne. Dlaczego popularność tego koloru nie słabnie? Ponieważ czerwień nadaje wnętrzu odrobiny wyrachowania, elegancji, ale też pozytywnej energii. W tej intensywnej i pełnej emocji barwie powinny być więc sofy, fotele, pufy, różnego rodzaju dodatki, ale także elementy oświetlenia, takie jak lampy wiszące do salonu i do innych pomieszczeń.

 

 Lampa wisząca - JULS32RODKB 78 cm - abażur CZERWONY  Lampa wisząca - JULS32RODKB 78 cm - abażur CZERWONY

 

Kolory, które poprawią nasze samopoczucie

 

W 2018 roku powinniśmy większą uwagę zwracać na otaczające nas kolory. Świadomość tego, że każda barwa inaczej na nas oddziałuje, sprawia, że dzięki umiejętnemu dobraniu barw możemy poprawić własne samopoczucie. By poczuć się we wnętrzu komfortowo, otaczajmy się kolorami lnu i perłowych szarości. Nawet niewielkie elementy wyposażenia w tych kolorach sprawią, że staniemy się znacznie bardziej zrelaksowani.

 

Czas na żółty w odcieniu miodu!

 

Poprzedniej zimy bardzo modny był słoneczny odcień żółtego. W tym roku stawiamy na jego miodowy odcień, który nie jest tak agresywny, a wręcz przeciwnie, jest ciepły, a nawet smakowity. Wszystko dzięki temu, że przywodzi na myśl rozgrzewające egzotyczne przyprawy, takie jak curry czy kumin. Jeśli chcemy urządzić modne wnętrze, wykorzystajmy miodowy odcień żółtego w meblach, dodatkach lub tkaninach.

 

Niesłabnąca moda na beton

 

Osobom interesującym się wystrojem wnętrz, beton jest dość dobrze znany. Nie dziwią nas już betonowe blaty, podłogi, a nawet lampy. W tym roku beton przybiera jednak nieco mniejsze formy i zaczyna pojawiać się w dodatkach. Bardzo modne będą betonowe akcesoria biurowe czy różnego rodzaju pojemniki. Dzięki stosowaniu tego materiału w nieco skromniejszych formach, beton ukazuje swe nowe, bardziej eleganckie i luksusowe oblicze.

 

Okazuje się, że część trendów to dla nas nowość, ale również część z tych wyżej wymienionych przynajmniej w jakimś stopniu jest nam znanych. Trend, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić to moda na czerwień. Jak już wspomnieliśmy wyżej, czerwone mogą być nie tylko meble, ale także lampy, które oczywiście znajdziecie w ofercie naszego sklepu. Zachęcamy również do tego, by bliżej przyjrzeć się pozostałym trendom, jeśli oczywiście lubicie aranżować swoje wnętrza, według najmodniejszych tendencji aranżacyjnych.