Jak dzięki lampom odmienisz mieszkanie na wiosnę?

22-03-2018

Za nami pierwszy dzień wiosny i w końcu, po długiej zimie, świat budzi się ze snu. Podobnie jest z nami. Wraz z pierwszymi promykami słońca wstępuje w nas nowa energia. Mamy ochotę na zmiany w naszym wyglądzie, ale też wokół nas. Wiosna jest więc idealnym sposobem na zmianę aranżacji w mieszkaniu. W niniejszym artykule podpowiemy, jak można zmienić wystrój za pomocą lamp.

 

Wykorzystaj światło naturalne

 

Nie zasłaniajmy swoich okien ciężkimi zasłonami, które przepuszczają niewielką ilość światła naturalnego. Czas otworzyć się na świat na zewnątrz i wpuścić do swoich mieszkań pierwsze promienie słońca. Bardzo modnym trendem jest całkowita rezygnacja z zasłon i firanek w oknach, lecz jeśli jeszcze nie jesteśmy gotowi na tak odważny krok, zdecydujmy się na zwiewne jasne firanki, które nie tylko przepuszczają dużą ilość światła, ale także sprawią, że wnętrze nabierze lekkości.

 

Parapet okna to także świetne miejsce na postawienie niewielkiej lampki, która zapalona wieczorem, wprowadzi do wnętrza przytulny i intymny klimat. Ten zabieg jest także stosowany w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Światło lampki na parapecie „otwiera” pomieszczenie na świat na zewnątrz, dzięki czemu wnętrze optycznie wydaje się większe niż w rzeczywistości.

 

Nowe abażury do lamp sposobem na zmianę we wnętrzu

 

Z jakimi kolorami kojarzy się nam wiosna? Na pewno z jasnym odcieniem zieleni, fioletem, bielą i kolorem żółtym, czyli ze wszystkimi kolorami, które możemy spotkać podczas spaceru po parku w pierwszych dniach wiosny. I właśnie te kolory powinniśmy wprowadzić do naszego wnętrza. Oczywiście nie namawiamy do tego, by żegnać się z ulubioną kanapą czy wygodnym fotelem, które są w innych barwach. Wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany, by pomieszczenie prezentowało się całkiem inaczej. A jak tego dokonać? Wystarczy zmienić abażury do lamp! Jeśli jesteśmy świadomi tego, jak ważną rolę w pomieszczeniu odgrywa oświetlenie, to na pewno nie poprzestajemy na jednym źródle światła. W naszych salonach, sypialniach czy kuchniach na pewno oprócz lampy wiszącej znajdują się kinkiety, lampy podłogowe czy stołowe. W każdej z nich możemy zmienić abażur na taki, który będzie się wpisywał w najnowsze trendy aranżacyjne lub będzie nawiązywał do aktualnej pory roku. My oczywiście proponujemy klosze do lamp w wiosennych kolorach:

Abażur - CALI - LILIOWY

Abażur - CAWE - BIAŁY

Abażur - JU9 - FIOLETOWY

Abażur - JU7 - ZIELONY

Okazuje się, że nie trzeba wydawać majątku, by wprowadzić do mieszkania odrobinę wiosennej atmosfery. Skupmy się na większej dostępności światła naturalnego, ale nie zapominajmy też o lampach, w których wystarczy zmienić abażury, by otrzymać całkiem nowe wnętrze. Mogłoby się wydawać, że abażury do lamp to tylko nic nieznaczące dodatki, jednak ich zmiana powoduje, że pomieszczenie nabiera nowego charakteru. To właśnie dlatego zachęcamy do tego, by tak często je zmieniać. W końcu każda okazja jest dobra, by móc eksperymentować z aranżacją wnętrza! Jeśli macie ochotę na wiosenne zmiany w aranżacji wnętrza i zachęciliśmy Was do zmiany abażurów, zajrzyjcie do naszej kategorii ABAŻURY/KLOSZE.