Modne wnętrza – klasyka i design

10-01-2018

Moda jest zmienna i ulotna. Często wraca lecz w nieco odmienionej formie. Klasyka natomiast była jest i będzie modna zawsze. Urządzając wnętrza mieszkań, należy mieć na uwadze, że większość przedmiotów, mebli sprzętów itp., ma nam służyć na lata.

Nie oznacza to, że nie warto zwracać uwagi na modę. Po pierwsze, trendy we wnętrzach nie zmieniają się tak szybko, jak na przykład moda odzieżowa. Po drugie nawet jeżeli niektóre rzeczy kupujemy z myślą o wieloletnim użytkowaniu, i tak istnieje mnóstwo możliwości na zmianę wystroju wnętrza – i nie wiążę się to z kupnem kolejnych drogich mebli itp.

Dekoracje jako istotny element aranżacji

Podobnie jak w modzie odzieżowej – to dodatki (jak torebka, buty, naszyjnik) są niejednokrotnie dużo ważniejsze niż samo ubranie, tak i w modzie wnętrzarskiej dekoracje decydują o stylu.

wnętrze z lampami

W związku z tym, jeżeli chcemy mieć modne wnętrze, warto postawić na klasyczne mieszkanie, z nutą designu. W ten sposób otrzymamy wnętrze, które będzie zawsze modne. Jak tego dokonać w praktyce? Mianowicie, warto postawić na podłogi i meble klasyczne, a dodatki awangardowe. Podłogi i meble z pewnością są przedmiotami, które chcielibyśmy aby służyły nam dobrze jak najdłużej. Najważniejszą cechą, przy doborze mebli i podłóg jest solidność i trwałość. Wygląd też oczywiście jest ważny, jednak nie powinien plasować się na pierwszym miejscu. Zarówno podłoga jak i meble winny również cechować się prostotą, bez zbędnych zdobień. Dobierając meble w ten sposób, w późniejszym czasie będziemy mogli dobierać dowolne dekoracje do wnętrz, bez obawy, że nie będą się dobrze komponować z pozostałym wystrojem.

Do klasycznego wnętrza możemy dobierać dowolne dekoracje. Jeżeli chcemy pozostać przy klasyce, również dekoracje powinny być dobrane w tym stylu. Natomiast jeżeli zechcemy mieć wnętrza bardziej awangardowe, kilka dekoracji wręcz ekstrawaganckich z pewnością będzie ładnie się prezentować na tle klasycznego wnętrza.

 

Designerskie lampy – klasyczne wnętrze

 

Pomysłem na designerskie dekoracje, które ożywią klasyczne wnętrze są lampy. Lampy spełniają dwie funkcje: praktyczność – bo oświetlają nasze mieszkanie, oraz estetyczność – ponieważ zdobią wnętrza.

designerska lampa

Designerskie lampy z pewnością są dobrym pomysłem na dekorację klasycznych wnętrz. Niekoniecznie chodzi tutaj o lampy mocno ekstrawaganckie, chociaż takie lampy z pewnością równie dobrze komponowałyby się ze stylem klasycznym, tworząc w całym wnętrzu styl eklektyczny (w tym wypadku chodzi o fantazyjne lampy, np. lampa z piórami, lub okazała lampa w kształcie żyrandola; bądź lampy z abażurem w geometrycznych kształtach). Jednakże pod nazwą: „designerskie lampy” kryją się również lampy o prostych, minimalistycznych kształtach – ponieważ współczesny design stawia bardzo mocno na prostotę.

lampy w dobrym stylu

Klasyczne wnętrze z designerskimi dodatkami będzie zawsze modne. Jeżeli będziemy chcieli zmienić nieco styl – wystarczy zmienić dodatki, a poprzednie można schować (i wykorzystać kiedy znowu będziemy potrzebować zmiany). W ten sposób będziemy mogli częściej odmieniać swój dom i podążać za modą wnętrzarską. My proponujemy wykorzystać designerskie lampy, które oferujemy w naszym sklepie. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nadając mu szykowny ton.