Nowoczesna sypialnia w drewnie, szarościach i turkusie – jak urządzić?

15-12-2017

Jeśli na bieżąco śledzimy trendy w aranżacji wnętrz, z pewnością wiemy, że na pierwszy plan wysuwa się styl skandynawski, rustykalny i industrialny. A jak jest ze stylem nowoczesnym? Czy odszedł w niepamięć? Zdecydowanie nie. Styl nowoczesny ma się bardzo dobrze i często decydujemy się na taką aranżację wnętrz. Dziś podpowiemy, jak urządzić sypialnię w nowoczesnym stylu z wykorzystaniem drewna, różnych odcieni szarości i turkusu. Zaczynamy!

 

Podłoga

 

Urządzanie sypialni zacznijmy od podstaw, czyli od podłogi. Proponujemy zdecydować się na jasną podłogę z drewna bukowego. Jeśli wolimy wybrać tańsze rozwiązanie, można położyć panele podłogowe właśnie w takim kolorze. Jasny kolor powierzchni podłogowej warto przełamać ciemniejszym dywanem. Ten element wnętrza w sypialni jest niemal niezbędny – nikt przecież nie lubi wstawać z łóżka i dotykać stopami chłodnej podłogi. Do ogólnej aranżacji będzie pasował duży, kwadratowy dywan w kolorze morskim.

 

Ściany

 

W nowoczesnych aranżacjach królują odcienie szarości i właśnie w tym kolorze proponujemy pomalować wszystkie ściany sypialni. W połączeniu z dodatkami w kolorze morskim będą się prezentowały niezwykle elegancko. Nie musimy się decydować na wszystkie ściany jednakowe. Możemy jedną z nich, przykładowo tą za wezgłowiem łóżka, wytapetować tapetą w szaro-białe, a najlepiej szaro-turkusowe pasy.

 

Meble

 

Oczywiście najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko, więc to na nim skupmy się w pierwszej kolejności. Na szarym tle bardzo dobrze będą się prezentowały drewniane meble w kolorze Calvados – i właśnie takie powinno być nasze sypialniane łoże. Całość dopełni wysokie wezgłowie obite szarą tkaniną. We wspomnianym kolorze powinny być także szafki nocne ustawione po obydwu stronach łóżka, komoda, a także szafka pod telewizor.

 

Oświetlenie

Lampka nocna do sypialni

Nowoczesne wnętrza lubią proste formy i geometryczne kształty w oświetleniu. Lampy z prostymi abażurami w kształcie prostokąta lub kwadratu będą najlepszym rozwiązaniem do naszej sypialni. W tym pomieszczeniu nie potrzebujemy wielu źródeł światła, ponieważ służy nam ono zazwyczaj jako miejsce do spania i odpoczywania. Zdecydujmy się więc na oświetlenie centralne, czyli lampę wiszącą oraz oświetlenie dodatkowe – lampki nocne nowoczesne. Jeśli bardzo często w łóżku czytamy książki lub przeglądamy prasę, na szafkach przy łóżku koniecznie muszą się znaleźć lampki nocne. Nowoczesne wnętrze stanie się przytulniejsze dzięki ciepłemu światłu lampki z abażurem w kolorze srebrnym lub morskim.