Sypialnia – przytulna i romantyczna

23-10-2017

 

Sypialnia to ważne pomieszczenie w naszym domu – powinniśmy zadbać o to, aby sypialnia była wolna od jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego, jak telewizor, radio, komputer i tym podobne. Najlepiej by było, jeżeli jest taka możliwość, gdyby sypialnia służyła wyłącznie do snu. Większość z nas w dzisiejszych czasach ma problemy z prawidłowym zasypianiem, co jest związane ze współczesnym trybem życia. Okazuje się, że wystrój sypialni ma w tej kwestii znaczenie – przede wszystkim jej aranżacja powinna być wykonana w naszym guście, ponadto w sypialni warto postawić na stonowane, niedrażniące kolory, można unikać zbyt wiele roślinności, a także warto dbać o odpowiednią wilgotność powietrza w sypialni (np., za pomocą nawilżacza powietrza) o świeżą pościel i tym podobne.


Wracając jednak do romantycznego wystroju, jak go uzyskać? Przede wszystkim, jak już wspominaliśmy, warto postawić na jasne, pastelowe barwy na ścianach – biel, odcienie szarości; jeżeli chcemy postawić na barwną sypialnię, można pójść w róże i fiolety – jednak te barwy również powinny być stonowane. Chociaż kolor czerwony również można uznać za pasujący do sypialni, radzimy go jednak unikać na ścianach, ponieważ kolor ten pobudza, dodaje energii, a w efekcie nie pozwala zasnąć. Kolor ten w sypialni sprawdzi się w postaci romantycznych dodatków. Między innymi można zastosować lampki nocne do sypialni z abażurem w kolorze czerwonym – będą stanowiły piękny romantyczny akcent.

Kolejnym krokiem w romantycznej aranżacji będzie zakup tekstyliów w koronkach lub kwiatowych wzorach. Zwiewne, delikatne materiały od razu odmienią Twoją sypialnię, nadając jej niepowtarzalny, bajeczny charakter.

Motywy w sypialni urządzonej na sposób romantyczny to głównie motywy kwiatowe. Idealnie sprawdzą się lampki nocne do sypialni w tym właśnie wzorze (jeżeli rezygnujemy czerwonych dodatków):

 

lampka nocna do sypialni


Na podobne wzory możemy postawić również jeżeli chodzi o pościel, poszewki na poduszki, zasłony, czy inne materiały wykorzystywane w sypialni.


Tak urządzona sypialnia już jest przytulnym miejscem, jednak gdybyśmy chcieli by była jeszcze bardziej przytulna, można pomyśleć o drewnianych dodatkach. Drewno jest materiałem, nadającym pomieszczeniu przytulny charakter; do sypialni, która ma być romantyczna i przytula sprawdzi się doskonale – na przykład w postaci paneli podłogowych. Jeżeli jednak nie chcemy przeprowadzać aż tak gruntownego remontu, wystarczy kilka dodatków – obraz namalowany w ciepłych barwach w drewnianej oprawie, drewniane szafki po obu stronach łóżka; na których mogą stać lampki nocne (które same w sobie już wprowadzają ciepły klimat). Nie zapominajmy również o ciepłym oświetleniu – czyli o żarówkach LED o ciepłej temperaturze barwowej.


Podążając za powyższymi wskazówkami, z łatwością uda ci się zaaranżować sypialnię na sposób romantyczny i przytulny. Zacznij od nowych materiałów i romantycznej lampki nocnej i krok po kroku zmieniaj swoją sypialnię w wymarzone pomieszczenie.