Gdzie wykorzystać nowoczesne lampy sufitowe?

Lampy z tradycyjnymi żarówkami powoli odchodzą do lamusa i coraz częściej zastępowane są żarówkami energooszczędnymi lub oświetleniem ledowym. Oczywiście trend ten wychodzi nam na korzyść, przede wszystkim ma to pozytywny wpływ na środowisko (zużywamy mniej energii), ale także na naszą kieszeń – mniejsze zużycie prądu jest jednoznaczne z niższymi rachunkami. Dziś podpowiemy, w jakich pomieszczeniach wykorzystać nowoczesne oświetlenie wykorzystujące technikę LED.

 

Lampy ledowe sufitowe w salonie

 

Salon jest specyficzną przestrzenią, w której spędzamy najwięcej czasu. Pomieszczenie służy nam nie tylko do wypoczynku, ale też niejednokrotnie do pracy, zabawy z dziećmi czy wspólnego konsumowania posiłków. Tak różnorodna funkcjonalność salonu sprawia, że w tym wnętrzu potrzebujemy nie jednego, a kilku źródeł światła.

 

Oczywiście w centralnym punkcie sufitu powinna się znaleźć lampa sufitowa, która oświetli większość pomieszczenia. My proponujemy lampę sufitową z materiałowym abażurem, gdzie oczywiście kolor klosza można dopasować do ogólnego wystroju wnętrza. Dzięki temu, że lampa jest w całości zabudowana, daje ona miłe dla oka, przytłumione światło, które sprawia, że atmosfera w salonie jest rodzinna i przytulna. Ten rodzaj światła będzie niezastąpiony podczas wieczornego oglądania telewizji i wspólnych zabaw z rodziną.

 

lampa sufitowa led biała

 

Coraz częściej nasze salony są połączone z jadalnią. Mimo że kiedyś stół jadalniany (jeśli w naszym mieszkaniu/domu znalazło się dla niego miejsce) znajdował się w osobnym pomieszczeniu, dziś bardzo chętnie łączymy strefę wypoczynkową z jadalnianą. Jeśli zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, musimy wiedzieć, że ta przestrzeń musi być dodatkowo oświetlona i jeśli w części wypoczynkowej światło nie może być skupione w jednym miejscu, w tym przypadku powinno tak być.

 

Blat stołu jadalnianego powinien być bardzo dobrze oświetlony. Przy stole nie tylko spożywamy posiłki, ale także nasze dzieci czasem rozwiązują zadanie domowe, a my często zasiadamy przy nim wieczorem z laptopem. Warto także podkreślić, że lampy ledowe sufitowe nad stół jadalniany powinny być do niego dobrane pod względem wielkości i kształtu. Jeśli nasz stół jest okrągły lub kwadratowy, zdecydujmy się na lampę z jednym źródłem światła. Natomiast jeśli stół jest podłużny, należy zdecydować się na lampę wąską i podłużną z kilkoma źródłami światła. Przykładem może być taka oto lampa:

 

lampa sufitowa led biała

 

Lampy ledowe w kuchni

 

Kuchnia jest pomieszczeniem, które musi być perfekcyjnie oświetlone, ze względu na rodzaj czynności, które w nim wykonujemy. Przygotowywanie posiłków, a w tym krojenie, doprawianie i nakładanie porcji na talerze – wszystko to musimy wykonywać precyzyjnie, a bez odpowiedniego oświetlenia byłoby to niemożliwe.

 

Kuchnia jest też miejscem, które najszybciej się brudzi, a największym problemem jest tłuszcz i osiadający na nim kurz. Te niedogodności sprawiają, że meble w kuchni muszą być bardzo łatwe w czyszczeniu i ta zasada dotyczy także lamp. W tym pomieszczeniu zrezygnujmy z fantazyjnych lamp, gdzie w zakamarkach bardzo łatwo może osiąść uporczywy brud trudny do usunięcia. W kuchni powinniśmy stawiać na prostotę, dlatego naszą propozycją lampy ledowej sufitowej do kuchni jest ten model:

 

lampa sufitowa led buk

 

Oświetlenie w przedpokoju

 

Przedpokój, jako pomieszczenie przechodnie, jest miejscem, w którym światło zapalone jest niemal przez większą część dnia (szczególnie w okresie jesienno-zimowym). To właśnie w tym pomieszczeniu najbardziej opłacalne jest zamontowanie lamp ledowych. Jako że przedpokój zazwyczaj jest wąski i podłużny, nie musimy montować kilku punktów oświetleniowych, a wystarczy się ograniczyć do jednej lampy z kilkoma źródłami światła. Świetnie sprawdzą się ruchome przeguby, dzięki którym będziemy mogli oświetlić każdy kąt pomieszczenia.

 

lampa sufitowa led orzech

 

Lampy ledowe sufitowe sprawdzą się nie tylko we wspomnianym wyżej salonie, kuchni czy przedpokoju, ale mogą także być zawieszone w łazience lub w pokoju dziecięcym. Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki nim nie tylko obniżymy swoje rachunki za energię, ale także zyskamy ciekawy element wyposażenia wnętrza – nasze lampy ledowe są nie tylko dobrej jakości, ale też bardzo gustownie się prezentują.