Klosze do lamp – odmień swój salon!

Każdy z nas ma ochotę od czasu do czasu zmienić wystrój swojego wnętrza. Małe przemeblowanie wprowadza nas w dobry nastrój, dzięki takim działaniom dajemy upust swojej kreatywności, a pomieszczenie zyskuje nowe oblicze.

 Drobnej zmiany wystroju można dokonać w każdym pomieszczeniu – czy to w łazience, w kuchni, w przedpokoju itp. Jednak salon to centrum domu oraz pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości. Najczęściej w salonie mamy też najwięcej możliwości do wprowadzenia zmian.

Jak szybko i prosto odmienić swój salon?

Dobrym pomysłem jest zmiana wystroju za pomocą dodatków – i łączeniu ich w odpowiedniej kolorystyce. O co konkretnie chodzi? W salonie dodatki może stanowić wiele przedmiotów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na: firanki i zasłony, obrus na stół, poduszki na kanapie oraz koc, oraz klosze do lamp.

Klosz do lampy stojącej w salonie

Z pewnością większość salonów zdobią lampy stojące – zazwyczaj ustawione obok kanapy, lub w ciemnym rogu pokoju. Lampa stojąca to zarówno praktyczny jak i dekoracyjny dodatek do salonu. Praktyczny, ponieważ niejednokrotnie niepotrzebne jest nam światło sufitowe, rozświetlające całe pomieszczenie wieczorem. Wystarczy nam delikatne, nieco przytłumione światło, wydobywające się właśnie z lampy stojącej. Aby odmienić swój salon wystarczy zmienić po prostu klosz do lampy stojącej – w ten sposób odmienimy swój salon, nie wydając zbyt wiele.

Klosz do lampy wiszącej

Klosze do lamp wiszących również są ważnym elementem w kwestii wystroju wnętrz. Jeżeli zmieniamy wystrój salonu, a posiadamy w nim również lampę lub lampy wiszące, pamiętajmy również o tym, by abażury zarówno lamp wiszących, jak i stojących były do siebie dobrane.

Kolorystyka kloszy do lamp i innych dodatków

Warto dobrać sobie parę kolorystyczną – kolory powinny przede wszystkim pasować do siebie, można je też dobrać pod kątem pory roku. Dobrze dobraną parą kolorystyczną będzie na przykład fiolet z zielenią. Wybierzmy, na przykład fioletowe klosze do lamp stojących.

 

Intensywny fiolet kloszy ożywi wnętrze. Sam kolor fioletowy jest kolorem chętnie wybieranym jesienią. Jeżeli nie chcemy mieć jesiennego wystroju cały rok, inne dodatki dobierzmy w kolorze jasnej, żywej zieleni. Idealnie sprawdzą się pluszowe, zielone obicia poduszek na kanapę, zielony obrus na stół jadalny, zielony duży wazon na stoliku kawowym – i inne tego typu dekoracje. Więcej fioletu można zastosować na oknach – jeżeli mamy firanki – ozdóbmy je dekoracjami do firanek w kolorze fioletowym lub w kolorze mocnego różu, fuksji i tym podobnych kolorów. Można także postawić na zasłony w tego typu kolorach.

Jak widać odmiana wnętrza salonu nie musi być trudna i kosztowna. Nowy obrus, klosze do lamp, ozdoby do firanek czy wazon, to na pewno nie koszty rzędu wymiany podłogi na nową lub kupna nowych mebli. Wystarczy kilka drobiazgów w intensywnych kolorach, by ożywić wnętrze. Jeżeli ściany naszego salonu są pomalowane na mocne kolory – dodatki powinny mieć stonowaną kolorystykę.