Lampki nocne do sypialni - na poddasze

Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

 

Przez niektórych z nas poddasze jest zapomnianym pomieszczeniem w domu. Jeśli już o nim pamiętamy, to tylko dlatego, by składować w nim stare rowery, podniszczone meble, z którymi z jakiegoś powodu nie chcemy się rozstać i ogólnie mówiąc – niepotrzebne przedmioty. Szkoda marnować pomieszczenie, które ma tak duży potencjał aranżacyjny.

 

Poddasze możemy wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli jesteśmy pasjonatami sportu możemy wstawić na poddasze rowerek stacjonarny lub ławeczkę i uzyskamy domową siłownię. Jeśli naszą pasją jest pisanie lub tworzenie obrazów, stwórzmy sobie pracownię. Przykładów jest mnóstwo i moglibyśmy wymieniać bez końca. Dziś chcielibyśmy podsunąć pomysł, jak urządzić sypialnię na poddaszu.

 

Spokój na ścianach

 

W tak małych pomieszczeniach, w której dominuje skośna ściana, bardzo ważna jest kolorystyka. Oczywiście nie chcemy tego wnętrza dodatkowo pomniejszyć optycznie, dlatego powinniśmy się skupić na jasnych, pastelowych barwach. Wybierając kolory, w których będzie urządzona sypialnia możemy wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwsza opiera się na wykorzystaniu na ścianach dwóch kolorów. Przykładowo skos może być pomalowany na biało, a reszta ścian na beżowy. W tym przypadku zaznaczamy skomplikowaną architekturę pomieszczenia. Jeśli jednak nie chcemy tego podkreślać, malujemy wszystkie ściany w jednym kolorze.

 

Stylowa podłoga

 

Wybierając podłogę do sypialni na poddaszu, pamiętajmy, że pomieszczenie nie jest zbyt duże. Nie sprawdzą się ciemne podłogi, przykładowo w tak modnym kolorze wenge. Skupmy się raczej na jaśniejszych odcieniach brązu lub postawmy na biel. Jeśli zdecydujemy się na brązową podłogę, to możemy przy ścianie zamontować białe listwy podłogowe, które nadadzą pomieszczeniu stylu

i nietuzinkowości.

 

Mała sypialnia, mało mebli

 

Niestety jeśli chodzi o umeblowanie, to nie mamy zbyt dużego pola do popisu, ale w końcu minimalizm jest modny! Nie starajmy się na siłę wmontować jak najwięcej mebli, ponieważ w sypialni wystarczy nam wisząca szafka pod telewizor, szafki nocne i oczywiście łóżko. Meble powinny być w zbliżonym kolorze do podłogi. Będziemy mieć wtedy wrażenie spójnego, uporządkowanego wnętrza.

 

Oświetlenie poddasza – sprawa nie taka trudna

 

Oświetlenie poddasza w dużej mierze jest zależne od samej architektury tego wnętrza. Sprawa jest prosta, kiedy na bocznej ścianie budynku na poddaszu znajduje się okno. Wtedy możemy na suficie zamontować lampę wiszącą, a na szafkach przy łóżku postawić lampki nocne do sypialni Do sypialni w tonacji beżowej proponujemy taki zestaw:

 

 

 

 

 

Jeśli jednak na poddaszu jest większy skos, okno znajduje się na dachu. Nie ma wtedy możliwości zawieszenia lampy, a same lampki nocne nie zdołają oświetlić całego pomieszczenia po zmroku. Dobrym rozwiązaniem okażą się kinkiety, które zamontowane na głównej ścianie rozświetlą pomieszczenie.

 

 

 

Okazuje się więc, że nie musimy się długo zastanawiać nad sposobem oświetlenia naszego poddasza. Lampki nocne, nowoczesne kinkiety i możemy się cieszyć jasnym i przytulnym wnętrzem.

 

 

Wisienka na torcie – dodatki

 

Jeśli chcemy stworzyć przytulne wnętrze, koniecznie musimy pamiętać o dodatkach. To ona nadają charakteru wnętrzom. Wyobraźmy sobie pomieszczenie, w którym jest tylko łóżko, szafki nocne i lampy...Co widzimy? Jeśli pokój mógłby być smutny, to ten właśnie taki by był. Dlatego połóżmy na łóżku przyjemną w dotyku narzutę w beżowym kolorze, a do tego miękkie poduszki. Na ścianach powieśmy rodzinne zdjęcia lub obrazy w drewnianych ramach. Kropką nad i będzie puszysty dywan, który okaże się nagrodą dla naszych bosych stóp po całym dniu pracy.

 

Mamy nadzieję, że wszystkie niezagospodarowane poddasza, po metamorfozie staną się wnętrzem, w którym będziemy chcieli spędzać czas. Spójrzmy ile mamy możliwości. My zaproponowaliśmy sypialnię w odcieniach brązu, ale jest tyle odcieni jasnych i pastelowych barw, którymi możemy się bawić i stworzyć nowe, zaskakujące wnętrza. Zabierzmy się już dziś za zmianę naszego poddasza. Wystarczy farba w jasnym kolorze, minimalna ilość mebli, klimatyczne oświetlenie i ciekawe dodatki. Tak mało potrzeba byśmy mogli zasypiać i budzić się w pięknej i przytulnej sypialni.