Lampy do sypialni

Lampy do sypialni – jakie wybrać?

 

Sypialnia, to pomieszczenie, które każdemu kojarzy się przyjemnie. Jest to mijesce przede wszytskim wypoczynku, ale także relaksu z ulubioną książką czy przy dźwiękach dobrej muzyki. To w sypialni, regenrujemy siły, by w dobrej formie zacząć następny dzień.

 

Aby naprawdę porządnie wypocząć w sypialni, przede wszytkim musimy się w niej bardzo dobrze, czuć – dlatego tak ważny jest wystrój pomieszczenia. W wystroju nie zawsze warto iść za najnowszymi trendami – lepiej jest dobrać takie kolory ścian oraz dekoracje, byśmy mieli poczucie, że dane pomieszczenie naprawdę nam odpowiada.

 

Kluczową rolę, do zapewnienia odpowiedniego nastroju w sypialni, odgrywają światła. W obecnych czasach odchodzi się od tego, by w pomieszczeniach montować tylko jedno źródło światła – lampę sufitową. Projektanci i architekci kładą nacisk na to, że warto zainwestować w różne punkty świetlne w pokojach, tak by oświetleniem można było swobodnie manewrować wieczorną porą.

 

Odpowiednio dobrane lampy do sypialni, z pewnością pozwolą na stworzenie pasującego nam klimatu. W sypialni warto zamontować lampę sufitową, jednak, powinniśmy pomyśleć o oświetleniu łóżka, tak by wzrok nam się nie męczył kiedy, na przykład czytamy późnym wieczorem książkę lub do późna pracujemy na komputerze.

 

Popularne lampy do sypialni to lampki nocne z abażurem, które można ustawić na szafkach nocnych ustawionych po obu stronach łóżka. Jest to dobre i wygodne rozwiązanie, dodatkowo lampki z abażurem wprowadzają nastrojowy klimat do sypialni. Jeżeli dobierzemy abażury do lampek w tym samym kolorze co kolor ściany wtopią się one w tło, dzięki czemu wieczorną porą otrzymamy delikatną poświatę. Jeżeli w sypialni na ścianach króluje biel, warto dodać akcent za pomocą jednego koloru – na przykład żółty ociepli surowość białych ścian. Można zatem wybrać lampki z abażurem w kolorze żółtym, a także dodatkowe akcenty – poduszki, obraz na ścianie i inne.

 

 

Nie w każdej sypialni po obu stronach łóżka znajduje się komoda – nie zawsze jest na to miejsce. A nawet jeżeli jest to niektórzy wolą ją wykorzystać, by mieć książkę czy komputer pod ręką. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą regulowane kinkiety nad łózko. Dzięki możliwości regulacji, jest to komfortowe rozwiązanie, ponieważ, swiatło lampki możemy skierować w dowolne miejsce – przy czytaniu lampkę można obrócić tak, by jej światło padało wprost na książkę, a przy wieczornym seansie, można skierować strumień światła w przeciwną stronę.

 

Ostatecznie można zastanowić się także nad ustawieniem lampki na parpaecie – jest to sposób na nastrojowy klimat, jednocześnie świtało w pobliżu okna zwiększa optycznie pomieszczenie.