Oświetlenie a ciemna łazienka

Oświetlenie ciemnej łazienki

Każdy z nas ma czasem ochotę na odrobinę luksusu – wykupujemy drogie wycieczki za granicę lub poddajemy się specjalistycznym zabiegom kosmetycznym. Część osób chce, by mieszkanie, a przynajmniej jego część, odznaczała się luksusem. Pomieszczeniem, w którym najłatwiej wprowadzimy wyszukany styl jest łazienka. Z czym kojarzy się nam luksusowa łazienka? Z czernią.

 

Zanim poruszymy temat oświetlenia w łazience, najpierw zastanówmy się jak urządzić łazienkę w czerni, by najlepszym jej określeniem był luksus.

 

Łazienka ma błyszczeć!

 

Ekskluzywny styl zawsze kojarzony jest z połyskiem – nasze wnętrze ma błyszczeć i pięknie się prezentować. Jak osiągnąć taki efekt? Wybierając płytki z połyskiem. Duże, czarne, marmurowe płytki na ścianie efektownie będą odbijać światło i elementy wyposażenia łazienki. Płytki z marmuru nie są najtańszym materiałem, ale warto w to zainwestować. Efekt będzie zaskakujący. Nie bez znaczenia jest także fakt, że płytki bardzo łatwo można utrzymać w czystości.

 

Połysk powinien dotyczyć także powierzchni podłogowej. Wykorzystanie dużych kafli w kolorze szarym i czarnym jest najlepszym rozwiązaniem. Powierzchnia ścian i podłogi będzie w ten sposób tworzyła zwartą i spójną kompozycję, a efekt będzie niesamowity.

 

Meble łazienkowe

 

Oczywiście nie wszystko w łazience może być czarne. Dla kontrastu warto wprowadzić białe meble, które podkreślą charakter wnętrza. Biała szafka pod umywalkę stojąca lub wisząca (oczywiście z połyskiem) świetnie wyodrębni kącik, w którym będziemy wykonywać codzienne czynności pielęgnacyjne.

 

Półki zawieszone na całej długości ściany pozwolą nam postawić nie tylko gustowne dodatki takie jak świece czy kadzidła, ale także najpotrzebniejsze rzeczy w łazience: ręczniki i kosmetyki.

 

Oświetlenie łazienkowe

 

Czas przejść do oświetlenia, które w tak urządzonej łazience jest bardzo istotne. Ciemne ściany i podłoga mogą przytłaczać, dlatego trzeba je prawidłowo oświetlić. Oczywiście zastosowanie białych mebli ożywia pomieszczenie, ale warto to podkreślić odpowiednio dobranym oświetleniem. Zastanawiając się nad oświetleniem sufitowym najlepszym wyjściem będą plafony sufitowe. Ten rodzaj oświetlenia świetnie sprawdza się w łazience. Daje jasne, ale niemęczące oczu światło. Co więcej, plafon do łazienki wygląda elegancko i stylowo – podkreśli styl ceramiki oraz blask płytek ściennych.

 

Oświetlenie sufitowe nie powinno być jedynym źródłem światła. Proponujemy zastosowanie dodatkowego oświetlenia w postaci kinkietów nad lustro. Dodatkowe światło będzie niezastąpione podczas porannej toalety oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Oferta naszych kinkietów nad lustro znajduje się tutaj.

 

kinkiet łazienkowy

 

Marzymy o tym, by mieć łazienkę rodem z luksusowego hotelu. Gładkie, powierzchnie, połysk i drogie materiały to coś, co wzbudza w każdym zachwyt. Obok takiej łazienki nikt nie przejdzie obojętnie. Zapraszając gości możemy być pewni, że będą się w niej czuć doskonale. Marmurowe płytki, białe meble i plafony sufitowe to połączenie, które wygląda bardzo efektownie.